Ikony – katalog najlepszych ikon Windows, Mac OS, Linux

21Mar/085

 

Zmiana ikony folderu

Ten tutorial zaprezentuje, jak w prosty sposób zmienić ikonę folderu.

Aby zmienić wygląd folderu będziemy potrzebowali danej ikony, np taką. Teraz odnajdujemy folder, który chcemy zmienić i klikamy prawym przyciskiem myszy na opcję Właściwości:

Obrazek 1

Teraz przechodzimy do zakładki Dostosowywanie i wybieramy opcję Zmień ikonę...

Obrazek 2

W nowo otwartym oknie odnajdujemy plik ikony i zatwierdzamy przyciskiem OK. Po zastosowaniu ustawień powinniśmy otrzymać tak wyglądający folder:

Obrazek 3

W folderze zostanie utworzony ukryty plik Desktop.ini, w którym zapisane są informacje o przydzielonej ikonie oraz jej położeniu. Przydzielając ikonę należy pamiętać, że po jej skasowaniu folder będzie wyglądał standardowo.

Tagged as: , , , Leave a comment

 

Comments (5) Trackbacks (0)
  1. Zmieniłem ikonę, jednak gdy spakowałem folder i wysłałem innej osobie po rozpakowaniu była standardowa ikona, co zrobić, by ikona była na stałe?

  2. Widocznie nie zapisał się plik Desktop.ini, albo został on usunięty podczas archiwizacji.

  3. Oooo jak dużo N00BKów na raz!! To proste, że jak wysłałeś folder jest standardowa ikona. Mogło się tak stać z dwóch przyczyn:
    1. Wybrałeś ikonkę, która znajduje się gdzieś na twoim dysku, a nie w folderze.
    2. Wybrałeś ikonkę w folderze. Dlaczego? Bo system Windows jeśli masz dany folder np. w C:\Twój folder, to w ścieżce do ikonki napisza „C:\Twój folder”. Ikonka w tym wypadku pojawi się tylko wtedy, gdy osoba której wysłałeś nie zmieni nazwy folderu i wrzuci go na dysk C. Jak temu zapobiec? Spraw, by plik desktop.ini był widoczny. Otwórz go i zamiast ścieżki do pliku (standardowej) napisz np. ikonka.ico. Nie wiem czy zrozuiałeś, ale starałem się wyjaśnić jasno i dokładnie xD

  4. witajcie, a pytanko jak u mnie po otworzeniu „właściwości” nie ma opcji „dostosowywanie”? tylko „ogólne” i „udostępnianie”.


Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

No trackbacks yet.